top of page

Yaron Blum

Sept 25, 1974 - Jan 22, 1995

 

ירון נולד בירושלים בליל יום-הכיפורים תשל"ד, 25.9.1974, להוריו גד וליאורה ‏ בלום. למד בבית הספר היסודי "מנשה אלישר" ובשנת 1972 סיים את לימודיו ‏ התיכוניים בגימנסיה "רחביה".‏ היה אינטליגנטי, יצירתי, חכם, בעל חוש הומור נפלא. היה ישר, לפעמים גם ‏ עקשן במידה לא מועטה, נכון לעזור בכל עת, וכשנתקל בקשיים התמודד ‏ איתם מבלי להשמיע ולו אף מילה אחת של תלונה. כן, לפעמים גם הרגיז ‏ והתחצף, כמו כל נער.‏ במהלך השנים התעניין בתחומים מגוונים - מכימיה, אווירודינמיקה ‏ ואלקטרוניקה ועד צילום וציור קומיקס בהם הפליא לעשות. אולם הדבר ‏ שהיה הקרוב ביותר ללבו היה המחשב. כבר מגיל תשע, עת קיבל מהוריו את ‏ מחשב הסינקליר הראשון, נצמד למחשב והקדיש לו אינספור שעות. אחר כך ‏ היה צמוד למחשב ה-‏PC‏, התמחה בכוחות עצמו בכל הקשור אליו, עשה בגרות ‏ מצטיינת במחשבים, ואפילו הספיק לעבוד בחברת תוכנה רצינית תוך כדי ‏ לימודיו בכיתה י"ב. תחילה הועסק כמפצח וירוסים וכותב תוכנות להגנה ‏ מפניה, וכשהבחינו מעסיקיו ביכולתו המצוינת שילבו אותו בעבודת תכנות ‏ מתקדם, בצוות פרויקטים גדולים של החברה. הזמן שהקדיש לעולם המחשב ‏ בא כמובן על חשבון הלימודים בבית-הספר, אך ירון ידע היטב מה הוא רוצה ‏ ופעל לפי סדר העדיפויות שקבע לעצמו. הוא ניצל את כשרונו והקים רשת ‏ BBS‏. ‏ בצבא מיחשב ביוזמתו את הנשקייה בה הוצב שלא מרצונו. במהלך שירותו ‏ הצבאי המשיך בלימודי המחשב באוניברסיטה הפתוחה, ותכנן להשתלב עם ‏ שחרורו בפרויקט מחשב-העל של האוניברסיטה העברית. זאת במקביל ‏ להשלמת לימודיו. ירון רצה מאוד לשלב את יכולתו הרבה בשטח זה, גם ‏ במסגרת שירותו הצבאי, אך המערכת הנוקשה לא איפשרה לו זאת.‏ תחום אחר שהעסיק לא מעט את ירון היה עולם המוזיקה. הוא התחיל לנגן ‏ על חליל צד, והמשיך בגיטרה חשמלית עם מגבר. את מערכת הסטריאו שרכש ‏ לעצמו, דאג להפעיל בקול רועם כמנהג בני גילו. אהב לנגן עם קבוצת חבריו ‏ הטובים, כולם "מכורים" למחשב, אוהבי מוזיקה וחובבי ספרות מדע בידיוני.‏ בבוקר הפיגוע נגדעו בבת אחת כל תכניותיו של ירון, כל שאיפותיו להמשיך ‏ לפתח את כישוריו ולנצלם. בן 20 היה במותו.‏ ירון בלום, יהי זכרו ברוך.‏

Yaron Blum is close to the heart of Hagit Mei-Dan of Boulder, CO.

Yaron was born on Yom Kippur eve, September 25, 1974 to Gad and Liora.  He studied at the Menashe Elyashar elementary school and graduated from Rehavia high school. Yaron was intelligent, creative, smart, stubborn at times, honest, and had a great sense of humor.  Additionally, when faced with challenges, he dealt with them without complaining. Like other teenagers, he had chutzpah. As the years went by, he became interested in various fields such as chemistry, aerodynamics, electronics, photography, and comic drawing.  Above all, he loved his computer.  He received his first Sinclair computer at age 9 from his parents and spent hours on it. Later on, he got his first PC computer and taught himself more computer skills.  He went onto graduate high school with a honors in computer sciences. While he was senior in high school he also worked for a large software company, which identified his talent and integrated him into one of their teams.  

After he graduated high school, he joined the IDF and although he did not enjoy his role at the time, he used his computer skills to computerize the armor storage facility for his unit.  While in the military he took college classes and his goal was to join the Hebrew University of Jerusalem upon completion of his military service.  

Yaron had a great love of music.  He started with the flute and continued to electric guitar.  He loved to turn up and blast music like other teenagers, and play music with his friends who also loved computers and science fiction.  

On January 22, 1995, Yaron's future dreams ended when he died along with 20 other people in the Beit Lid terror attack.

bottom of page